16 września 2022

Piątek, XXIV Tydzień zwykły
Rok C, II

Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa


O co proszę? O uzdrowienie duszy z moich zniewoleń i całkowite przylgnięcie do Jezusa

Będę kontemplował Jezusa, który idzie od miasta do miasta, od wsi do wsi, głosząc Dobrą Nowinę (w. 1). Przyłączę się do Dwunastu i kobiet, którzy Mu towarzyszą. Wyobrażę sobie ludzi, którzy lgną do Niego. Przywraca im radość, pokój serca, uzdrawia...

Wyobrażę sobie, że Jezus przychodzi do mojego domu, rodziny, wspólnoty. Podchodzi do mnie, do bliskich... Poproszę Go, aby otworzył mnie na Słowo, które chce nam zostawić. Jakie Słowa z Ewangelii w ostatnim czasie poruszają mnie najbardziej?

Słowo Jezusa jest pełne mocy. Uwalnia od złych duchów i słabości (w. 2). Uświadomię sobie, że codziennie Jezus zostawia mi słowo, które może mnie leczyć i wracać mi wolność. Które ze słów dzisiejszej Ewangelii porusza mnie i wzmacnia? Będę je z wiarą powtarzał.

Co najbardziej osłabia moją wolę? W jakich miejscach czuję się najczęściej atakowany przez kusiciela. Zwierzę się Jezusowi ze swojej niemocy. Poproszę Go, aby uwolnił mnie od złych duchów, które mnie nękają.

Łukasz wymienia po imieniu kobiety, które Jezus uzdrowił (w. 3). Przyprowadzę do Niego osoby mi najdroższe, które cierpią, są poranione, błądzą moralnie i duchowo. Powiem o nich Jezusowi, wymienię je po imieniu. Będę prosił z wiarą, aby je ocalił!

Zobaczę szczęście w oczach uzdrowionych kobiet. Są wolne od swoich słabości. Przylgnęły do Jezusa. Zawdzięczają Mu wszystko. Usługują z miłością. Czy czuję się szczęśliwy? Jakie wydarzenia w życiu najbardziej mnie zbliżyły do Jezusa?

Przyłączę się do kobiet, aby nasycać się ich szczęściem, pokojem serca. Usługują Jezusowi ze swego mienia (w. 3). Razem z nimi będę powtarzał: „Jezu, jesteś całym moim mieniem”.

Krzysztof Wons SDS/Salwator

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję