3 lipca 2020

Piątek, XIII Tydzień zwykły
Rok A, II

Święto św. Tomasza, apostoła

O co proszę? O spełnienie moich najgłębszych pragnień, zgodnie z wolą Jezusa

Tomasz, który nie był razem z uczniami czuje się zagubiony (ww. 24-25). Opowiadania o Jezusie nie są wstanie zmienić Tomasza. Potrzebuje doświadczyć osobistego spotkania z Jezusem.

Wczuję się w Tomasza, który przez osiem dni przeżywa napięcie z powodu niespełnionych pragnień (w. 26). Jezus pozwala, aby przeżył czas oczekiwania i tęsknoty. Będę prosił Jezusa, aby nauczył mnie tęsknić za Nim i oczekiwać na Niego z cierpliwością.

Jezus przychodzi i mówi do apostołów „Pokój wam” (w. 26). Będę chciał usłyszeć i głęboko przeżyć te słowa. Uświadomię sobie, że Jezus mówi do mnie „pokój z tobą”, ilekroć w życiu przychodzą na mnie chwile zwątpienia. Będę prosił o głębokie przekonanie, że Jezus codziennie pozdrawia mnie tymi słowami i zaprasza, abym otwierał się na przyjęcie Jego pokoju.

Będę kontemplował spotkanie Tomasza z Jezusem (ww. 26- -29). Zobaczę, jak zmienia się jego twarz, jak pojawia się na niej zdziwienie i radość. Jezus zachęca Tomasza, aby Go dotykał. Dopiero wtedy Tomasz jest zdolny wyznać, że On jest Jego Panem i Bogiem.

Czy w mojej modlitwie osobistej, w Eucharystii, spowiedzi szukam i pragnę intymnego spotkania z Jezusem? Czy staram się Go dotknąć, aż do głębokiego poruszenia mego serca, moich pragnień i uczuć? Czy mogę powiedzieć z wewnętrznym przekonaniem, że Jezus jest mi bardzo bliski, że jest moim Panem i Bogiem?

Zaproszę do mojej modlitwy św. Tomasza i razem z nim będę prosił o głębokie doświadczenie bliskości Jezusa, o pogłębienie mojej osobistej relacji z Nim.

Krzysztof Wons SDS/Salwator