14 czerwca 2021

Poniedziałek, XI Tydzień zwykły
Rok B, I

Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika


Nie stawiajcie oporu złemu

Trudna jest dzisiejsza Ewangelia. Tak łatwo nam przychodzi odpłacać według zasady: „Oko za oko i ząb za ząb”!. A Jezus chce byśmy dobrem odpłacali za zło, tak by nie rozszerzała się spirala nienawiści i odwetu.

Jezus daj nam trudny program na życie, a tym bardziej kiedy my sami tak łatwo „nie odpuszczamy” i nadal stosujemy zasadę odwetu. Tymczasem chodzi o to, aby złu przeciwstawić się dobrem. Oczywiście również nie chodzi o to, by zrezygnować z domagania się sprawiedliwości, czy też prawdy.

Rozważanie można odsłuchać na stronie fm.niedziela.pl

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję