Rozważanie do liturgii z dnia 2023-06-01

Smutna jest dusza moja aż do śmierci

Ks. Mariusz Frukacz

Przeczytaj Ewangelię z dnia 2023-06-01

W ciszy ogrodu Getsemani Jezus poddaje się woli Ojca. Nie jest to łatwe. Jezus odczuwa po ludzku lęk, trwogę, ale z Miłości do ludzi, dla naszego zbawienia podejmuje „kielich cierpienia”.

Patrząc na Chrystusa w godzinie Getsemani odczuwam czasem własną samotność, trwogę. Modlę się o to, abym umiał przyjmować kielich goryczy, drogi krzyża, a nawet cierpienia każdego dnia. Modlę się o to, abym umiał odczuwać w sobie pragnienie leczenia serc złamanych, niesienia Dobrej Nowiny na „peryferie” ludzkiej egzystencji, tam gdzie jest płacz, cierpienie, bieda, samotność, lęk, tak jak chciał tego św. Jan Paweł II i teraz pragnie tego papież Franciszek. Modlę się o to, abym umiał wychodzić od siebie ku innym. Chryste modlący się w Getsemani naucz mnie kochać ludzi aż po krzyż. Naucz mnie, abym wkładając ornat czuł na sobie ciężar ludzkiego cierpienia, lęku, samotności, trwogi, bym umiał usłyszeć krzyk innych. Modlę się, abym nie przespał twojej „Godziny”.

Rozważanie można odsłuchać na stronie fm.niedziela.pl

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Dokonaj wpłaty

W NOWYM NUMERZE NIEDZIELI

Budżet na dwie obrączki
Jedność małżeńska została zaprojektowana dla każdego aspektu wspólnego życia: fizycznego, emocjonalnego, duchowego, a nawet... finansowego.

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Drogocenna krew Jezusa
Z powodu grzechu krew Jezusa Chrystusa jest cenna. Jej wartość kryje się w jej ODKUPIEŃCZEJ mocy. Książka omawia następujące zagadnienia: oczyszczająca moc krwi Jezusa Chrystusa pokój splamionego sumienia autorytet w krwi Jezusa Chrystusa

Zobacz

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję