Rozważanie do liturgii z dnia 2024-04-28

O co proszę? O łaskę trwania w obecności Jezusa w każdej sytuacji życia

Krzysztof Wons SDS/Salwator

Przeczytaj Ewangelię z dnia 2024-04-28

Zwrócę uwagę na radykalny ton słów Jezusa. Mam do wyboru tylko dwie drogi: albo owocowanie, albo zniszczenie (w. 2, 5- -6). Każda inna droga jest życiem pozornym, które prędzej czy później zda się jedynie na „wyrzucenie i spalenie”.

Zwrócę się do Jezusa z gorącą prośbą, aby pomógł mi zobaczyć w całej prawdzie moją przeciętność w życiu duchowym, tendencje do kompromisów i aby zdemaskował we mnie wszelki fałsz i pozory.

„Ojciec mój jest tym, który uprawia” (w. 1). Jezus przypomina mi, że żyję „w rękach” Ojca. Bóg, który stworzył mnie „własnymi rękami”, tymi samymi „rękami” nieustannie pielęgnuje moje życie. Czy jestem głęboko przekonany, że żyję w rękach Ojca i że On mnie nieustannie kształtuje?

Rękami Ojca jest Jego Syn, Jezus. W Nim dobry Ojciec pielęgnuje i kształtuje moje życie (ww. 1-2, 8). Uświadomię sobie, jak bardzo mogę być codziennie zjednoczony z Ojcem w Jezusie: przez osobistą modlitwę, medytację Słowa, w Eucharystii i Komunii świętej, w Sakramencie Pokuty.

Co mogę powiedzieć o obecnym stanie mojego życia duchowego? Czy czuję, że moje życie jest głęboko zanurzone w Jezusie? Czy nie czuję się jak odcięta latorośl, która usycha? Co chciałbym powiedzieć Jezusowi o obecnym stanie mojego ducha?

„Trwajcie we Mnie...” (w. 4). Wzbudzę w sobie głębokie pragnienie zjednoczenia z Jezusem. Będę Go usilnie prosił, aby zaszczepił mnie w sobie na nowo i abym nigdy nie przestał w Nim trwać. Zamienię moją medytację w prostą modlitwę miłującej obecności. Przez dłuższy czas będę trwał przy Jezusie i Ojcu.

Polecamy

Wydawnictwo Salwator

Rozważanie przeczytasz w serii książek "Modlitwa Ewangelią na każdy dzień". To seria czterech książek będących wprowadzeniem do modlitwy, ale także czytań i Ewangelii w danym dniu. Książka jest praktyczną pomocą dla tych, którzy pragną na co dzień rozeznawać wolę Bożą w Jego Słowie.

Zobacz

Rozważania na 28 kwietnia

Kalendarz na rok 2024

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Dokonaj wpłaty

W NOWYM NUMERZE Niedziela. MAGAZYN

Zdumiewający Jezus z Faustynowych objawień
Chyba mamy dziś modę na co najmniej dwa religijne tematy. Są nimi objawienia i koniec świata. Być może wcale nie jest to jednak moda, ale… znak czasu.

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Przeszkody w życiu duchowym
Ks. Krzysztof Grzywocz po raz kolejny przeprowadza nas przez najtrudniejsze dla rozwoju osobistego i duchowego tematy. Dotyka ludzkich pragnień, niechcianych emocji, słabości i dylematów, które codziennie towarzyszą każdemu z nas. Głęboka i poruszająca refleksja na temat kondycji współczesnego człowieka, jego psychiki, cielesności i duchowości.

Zobacz

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję