21 maja 2022

Sobota, V Tydzień Wielkanocny
Rok C, II

Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Krzysztofa Magallanesa, prezbitera i Towarzyszy


Nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem

„Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować.” Te słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii stają się rzeczywistością na świecie. W Azji, Afryce, Indiach, Pakistanie, w krajach „wiosny arabskiej” są prześladowani nasi bracia chrześcijanie. Są prześladowani bo nie chcą być własnością świata, ale chcą należeć do Boga, chcą iść za Jezusem.

„Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować.” Przyznawać się w dzisiejszym świecie do imienia Jezusa to wymagające świadectwo, ale konieczne. Uczniowie Chrystusa są znienawidzeni przez świat, bo idą konsekwentnie za Chrystusem, mają własny świat wartości wypływający z Ewangelii. Nie są ze świata, nie poddają się jego logice. Chociaż dzisiaj tak bardzo wciąż jest prześladowane chrześcijaństwo, droga Jezusa, to jednak Chrystus Zmartwychwstały i Ukrzyżowany daje moc do dawania odważnego świadectwa.

Rozważanie można odsłuchać na stronie fm.niedziela.pl

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję