Rozważanie do liturgii z dnia 2023-05-13

Nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem

Ks. Mariusz Frukacz

Przeczytaj Ewangelię z dnia 2023-05-13

„Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować.” Te słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii stają się rzeczywistością na świecie. W Azji, Afryce, Indiach, Pakistanie, w krajach „wiosny arabskiej” są prześladowani nasi bracia chrześcijanie. Są prześladowani bo nie chcą być własnością świata, ale chcą należeć do Boga, chcą iść za Jezusem.

„Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować.” Przyznawać się w dzisiejszym świecie do imienia Jezusa to wymagające świadectwo, ale konieczne. Uczniowie Chrystusa są znienawidzeni przez świat, bo idą konsekwentnie za Chrystusem, mają własny świat wartości wypływający z Ewangelii. Nie są ze świata, nie poddają się jego logice. Chociaż dzisiaj tak bardzo wciąż jest prześladowane chrześcijaństwo, droga Jezusa, to jednak Chrystus Zmartwychwstały i Ukrzyżowany daje moc do dawania odważnego świadectwa.

Rozważanie można odsłuchać na stronie fm.niedziela.pl

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Dokonaj wpłaty

W NOWYM NUMERZE Niedziela. MAGAZYN

Kiedy urodził się Jezus?
Okoliczności przyjścia Jezusa na świat pokazują, że rodzi się On nie tylko w pałacu cnót czy w wyrafinowanych koncepcjach teologicznych, ale też wszędzie tam, gdzie są miłość, dobroć i wiara – mówi ks. prof. Józef Naumowicz

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Różaniec w trudnych sprawach ze św. Ritą
Ksiądz Teodor, któremu Pan Bóg pobłogosławił charyzmatem zjednywania ludzi i łączenia ich modlitewną więzią, stworzył prawdziwy fenomen na skalę całego internetu. Osobistą formę, którą autor nazwał Teobańkologią, przemienił w jedną z największych grup modlitewnych, gromadzącą setki tysięcy ludzi pragnących wspólnie się modlić i oddawać Matce Bożej w opiekę.

Zobacz

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję