13 maja 2022

Piątek, IV Tydzień Wielkanocny
Rok C, II

Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej


Ja jestem drogą i prawdą, i życiem

Życie każdego z nas jest związane z domem. Tworzymy nasz dom każdego dnia. Budujemy go we wzajemnych relacjach rodzinnych, w modlitwie. Wszystko co tu czynimy na ziemi jest przygotowaniem do mieszkania w Domu Ojca. Św. Augustyn napisał w swoich „Wyznaniach”, że niespokojne jest serce człowieka dopóki nie spocznie w Bogu. Prawdą jest, że wracamy do Domu Ojca.

Serca wielu ludzi wypełnia trwoga, ból, lęk. Tym czego nam najbardziej brakuje to nadzieja i pokój serca. Te dary ofiaruje nam Jezus: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.” W tych słowach bije źródło nadziei. Jezus chce, abyśmy przyjęli ten dar. Świadomość, że w Domu Ojca jest mieszkań wiele daje mi nadzieję i budzi pokój serca. Ponieważ wierzę to mam też nadzieję, mam też pokój serca, pokój wewnętrzny.

POSŁUCHAJ

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję