9 maja 2022

Poniedziałek, IV Tydzień Wielkanocny
Rok C, II

Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski


Dobry pasterz oddaje życie za owce

Dzisiaj wzorem dobrego pasterza jest św. Stanisław biskup i męczennik. Oddał życie za owce, bronił ładu moralnego w życiu społecznym i w sercu. Zawsze ilekroć władza uczestniczy w misterium nieprawości to zawsze eliminuje dobro i sumienie. Historia św. Stanisława i króla Bolesława jest tego doskonałym przykładem. Dzisiaj św. Stanisław apeluje także do nas o naszą wierność Prawu Bożemu. Jego krew także dzisiaj krzyczy do naszego narodowego sumienia.

Obraz Dobrego Pasterza z dzisiejszej Ewangelii spełnił się w życiu św. Stanisława. Historia Świętego Biskupa wciąż powtarza się w dziejach Kościoła. Powtórzyła się w życiu m. in. bł. ks. Jerzego Popiełuszki i sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Módlmy się o takich pasterzy

Rozważanie można odsłuchać na stronie fm.niedziela.pl

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję