8 grudnia 2022

Czwartek, II Tydzień Adwentu
Rok A, I

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny


Ci, którzy odrzucili Jana Chrzciciela, nie przyjmą Chrystusa

Pytanie Jezusa powinno być przedmiotem naszej refleksji a nawet rachunku sumienia. Jakie jest nasze pokolenie? Czy jest pokoleniem wiary? Bardzo często zachowujemy się jak bawiące się dzieci na rynku. Próbujemy ułożyć sobie życie według naszej filozofii. Bardzo często, z jednej strony, odrzucamy ascetyczną postawę św. Jana Chrzciciela, a z drugiej strony, odrzucamy Chrystusa i Jego orędzie miłości i otwartości na człowieka. Niestety najlepiej nam się żyje według naszej „bawiących się na rynku dzieci” filozofii. Trudno jest nam zaakceptować wezwanie Jana Chrzciciela do nawrócenia.

Odrzucamy też Jezusa. Europa odrzuca swoje chrześcijańskie korzenie. Z jednej strony
Europa woła o poszanowanie praw i godności człowieka, a z drugiej strony odrzuca Ewangelię, która jest najgłębszym pochyleniem się nad godnością człowieka. Tak łatwo odrzucamy Jezusa i Jego Ewangelię.

Rozważanie można odsłuchac na stronie fm.niedziela.pl

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję