26 kwietnia 2022

Wtorek, II Tydzień Wielkanocny
Rok C, II

Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski


Ziarno, które obumrze, przynosi plon obfity

Ewangelia trudna i wymagająca a nawet będąca w konfrontacji z poglądami naszego pokolenia, które chce zachować swoje życie, ale jedynie dla tego świata. Trudno jest nam myśleć o życiu wiecznym, a tymczasem „kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne.”. Tak jak uczynił to św. Wojciech. Patrząc na jego życie musimy zmierzyć się z naszą codziennością.

Jak wygląda moja wiara w życie wieczne? Czy dla nas, chrześcijan dnia dzisiejszego, życie wieczne ma taką samą wartość jak dla chrześcijan pierwszych wieków? To pytania do mojego rachunku sumienia. Życie męczenników, tak jak św. Wojciecha, są jak ziarno, które obumiera i przynosi plon obfity. Po ludzku wydaje się, że przegrali, ale to męczennicy zwyciężają.

Rozważanie można odsłuchać na stronie fm.niedziela.pl

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję