14 kwietnia 2022

Czwartek, Wielki Tydzień
Rok C, II

Wielki Czwartek


Rozważania. Wielki Czwartek

MSZA Z POŚWIĘCENIEM KRZYŻMA
Łk 4, 16-21

Chrystus namaszczony przez Ducha Świętego

Kapłan jest posłany, aby głosić Ewangelię, leczyć rany serc i troszczyć się o „sprawę człowieka”. Potrzebna jest też miłość do końca, istnienie ukierunkowane na Chrystusa, a owocem tego jest też ukierunkowanie na człowieka. „Posłał mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę”. Te słowa zawsze były mi bardzo bliskie. Zawsze jako kapłan starałem się zrealizować je jak najlepiej. Moim pragnieniem było dać ludzkim sercom Ewangelię, pokój i nadzieję. Zawsze łączyłem te słowa z innymi słowami Chrystusa miłosiernego: „Żal mi ludu” (Mk 8, 2).

MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ

J 13, 1-15
Do końca ich umiłował
„Umywać nogi” i „miłować do końca” to program kapłańskiego życia. Ta prawda objawia się w Eucharystii. Jezus Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan umywa nam nogi i miłuje nas do końca, aż po krzyż. Dzisiaj uświadamiamy sobie prawdę, że Jezus w Eucharystii łączy się z każdym z nas, łączy się z naszym życiem, naszym bólem, cierpieniem. Eucharystia jest źródłem naszej tożsamości. Życie chrześcijańskie, to życie eucharystyczne. Moje życie ma być Mszą świętą.

Rozważanie można odsłuchać na stronie fm.niedziela.pl

Ks. Mariusz Frukacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję