Rozważanie do liturgii z dnia 2023-04-04

Zapowiedź zdrady Judasza i zaparcia się Piotra

Ks. Mariusz Frukacz

Przeczytaj Ewangelię z dnia 2023-04-04

Życie swoje oddasz za Mnie?. To bardzo trudne pytanie Jezusa. Sam Piotr nie poradził sobie. Ze zwyczajnego ludzkiego lęku zaprał się Mistrza. Natomiast zdrada u Judasza była zimną i chłodną kalkulacją. Zdradził Jezusa za srebrniki, przeliczył życie na pieniądze. Taki dramat zdrady wciąż dokonuje się na naszych oczach. Musimy modlić się, byśmy sami nie zdradzili Jezusa za srebrniki jałowego spokoju. Już dziś rozpoczyna się dramat krzyża od zdrady Judasza i zaparcia się Piotra. Czytamy w Ewangelii: „A była noc”.

W sercu Judasza rozpoczęła się noc. Ona zaprowadzi Judasza do tragicznego końca. „Życie moje oddam za Ciebie”. te same słowa, tym razem Piotra, sami często powtarzamy, a później w życiu nieraz doświadczamy dramatu Piotra, zapieramy się Jezusa. Ale dramat Piotra zakończy się świtem zmartwychwstania, bo Piotr zapłacze kiedy jego oczy spotkają się ze wzrokiem Mistrza z Nazaretu, Pana i Zbawiciela.

Rozważanie można odsłuchać na stronie fm.niedziela.pl

Kalendarz na rok 2023

Książka dla Ciebie

Chwała Mu. Jak uwielbiać
Zanurz się w niezwykły świat modlitwy uwielbienia, która zmienia każde życie na lepsze. Poznaj drogę do oddania Bogu chwały i pozwól Mu pokierować swoim życiem tak, aby mogły w nim dziać się wielkie rzeczy.

Zobacz

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Dokonaj wpłaty

W NOWYM NUMERZE NIEDZIELI

Misja specjalna Ojca Pio
Dziś mało kto nie słyszał o Ojcu Pio. I choć wydaje się, że jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych świętych, wciąż potrafi zaskoczyć nieznanymi historiami lub nowymi cudami. Są jednak i takie fakty z jego życia, które znamy, ale ich znaczenie wciąż oczekuje na odkrycie.

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Różaniec z Królową Pokoju z Medjugorie
Królowa Pokoju w orędziu przekazywanym w Medjugorje wielokrotnie wskazywała na ogromną moc modlitwy różańcowej i wzywała do jej praktykowania.
Książka zawiera fragmenty tego orędzia, dobrane odpowiednio do każdej tajemnicy różańca świętego. Słowa Matki Bożej mogą być pomocne do rozważania tych tajemnic, zarówno podczas nabożeństw publicznych, jak i w modlitwie osobistej.

Zobacz

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję