29 kwietnia, wtorek
II Tydzień Wielkanocny
Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
Rok C, I
Kolor szat: biały
Liturgia dnia
Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego
119. dzień roku
05:06 - 19:59
Imieniny: Katarzyny, Rity, Bogusława
Ważne
Patron dnia
Św. Katarzyna ze Sieny - współpatronka Europy
Św. Katarzyna ze Sieny
Kościół czci patronkę Europy - św. Katarzynę ze Sieny
Święta dyplomatka
Warto przeczytać
Wydarzyło się...
- • Papież Pius XII beatyfikował 25 męczenników wietnamskich (1951 r.)
Pomóż w rozwoju serwisu
Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.
PRO TERRA SANCTA
ZAKON RYCERSKI ŚWIĘTEGO GROBU W JEROZOLIMIE – INSTYTUT NIEDZIELA - FUNDACJA INSTYTUT MEDIÓW zachęcają do wsparcia specjalnej zbiórki dla chrześcijan z Strefie Gazy.
Od października ubiegłego roku rozgorzał na nowo konflikt pomiędzy państwem Izrael i Hamasem sprawującym rządy w Strefie Gazy. Skutkiem konfliktu są bombardowania, odcięcie od zewnętrznej pomocy i blokada granic. Na tym skrawku ziemi od czasów apostolskich żyją chrześcijanie.
ZOBACZ
Rozważania na 29 kwietnia
Liturgia Godzin na 29 kwietnia
Z życia Kościoła
Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy
Za korzystanie z nowych technologii: Módlmy się, żeby korzystanie z nowych technologii nie zastępowało relacji międzyludzkich, odbywało się z poszanowaniem osób i pomagało mierzyć się z kryzysami naszych czasów
Błogosławieństwo z Jasnej Góry
W pierwszym czytaniu słyszymy o pomocy potrzebującym. Ileż osób wokół nas jest potrzebujących duchowo – czasem zwykłej rozmowy, uwagi, troski. Nie bądźmy obojętni, by nie przeoczyć tych, których Bóg stawia przed nami. Błogo+sławię Cię na taką otwartość.