XXIV Tydzień zwykły

wrzesień

22

piątek

Dzień Powszedni

22 września, piątek

XXIV Tydzień zwykły

Dzień Powszedni

Rok A, I
Kolor szat: zielony
Liturgia dnia

265. dzień roku
06:19 - 18:37

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Darii

Ważne

Patron dnia

Wydarzyło się...

  • • papież Leon XIII ogłosił encyklikę Octobri Mense (1891 r.)
  • • zakończył się pokazowy proces bp. kieleckiego Czesława Kaczmarka i jego czterech współpracowników (1953 r.)

Kalendarz na rok 2023

W NOWYM NUMERZE NIEDZIELI

Udane i trwałe
Jak zbudować trwałe małżeństwo? Odpowiadają Irena i Jerzy Grzybowscy, małżonkowie z 50-letnim stażem małżeńskim, twórcy ruchu Spotkania Małżeńskie, który uratował przed rozpadem niejeden związek.

Zobacz Zamów e-wydanie

W NOWYM NUMERZE BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ

Cuda i łaski bł. Jakuba Alberionego
Wśród nich są m.in. uzdrowienia z chorób nowotworowych, wysłuchane prośby o znalezienie pracy, łaskę potomstwa, rozpoznanie drogi powołania.

Zobacz Zamów e-wydanie

Myśli Ojca Pio

Idź zawsze do przodu i nie pozwól, aby zatrzymała Cię gorycz utrapienia.

Książka dla Ciebie

Serce Jezusa mówi do twojego serca
Książka Serce Jezusa mówi do twojego serca to rozważania na każdy dzień roku, które pomogą nam odnaleźć drogę do Serca Jezusa. Bliska więź z Chrystusem ma moc przemiany życia, a codzienne spotkania z Nim napełniają pociechą i pozwalają odzyskać pokój. Zbawiciel pragnie dzielić z nami wszystkie nasze troski.

Zobacz

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

Za ludzi żyjących na marginesie:
Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Dokonaj wpłaty

W NOWYM NUMERZE BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ

Cuda i łaski bł. Jakuba Alberionego
Wśród nich są m.in. uzdrowienia z chorób nowotworowych, wysłuchane prośby o znalezienie pracy, łaskę potomstwa, rozpoznanie drogi powołania.

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Bóg wtajemnicza w polskość
Narasta poczucie nadciągającego przełomu o zasięgu światowym. Wiara każe nam ufać, że zło zadufane w swej pysze upadnie przed Jezusem Chrystusem, Panem dziejów. Otwarte pozostaje jednak pytanie: ile cała rodzina ludzka i poszczególne narody zapłacą za popełnione zło i za okoliczności jego upadku?

Zobacz

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję