1 czerwca, czwartek
VIII Tydzień zwykły
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Rok A, I
Kolor szat: biały
Liturgia dnia
Dzień Dziecka
152. dzień roku
04:18 - 20:48
Imieniny: Jakuba, Konrada, Gracjany
Ważne
Patron dnia
Warto przeczytać
Wydarzyło się...
- • rozpoczęła się IV pielgrzymka Jana Pawła II do Polski (1991 r.)
Pomóż w rozwoju serwisu
Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.
PRO TERRA SANCTA
ZAKON RYCERSKI ŚWIĘTEGO GROBU W JEROZOLIMIE – INSTYTUT NIEDZIELA - FUNDACJA INSTYTUT MEDIÓW zachęcają do wsparcia specjalnej zbiórki dla chrześcijan z Strefie Gazy.
Od października ubiegłego roku rozgorzał na nowo konflikt pomiędzy państwem Izrael i Hamasem sprawującym rządy w Strefie Gazy. Skutkiem konfliktu są bombardowania, odcięcie od zewnętrznej pomocy i blokada granic. Na tym skrawku ziemi od czasów apostolskich żyją chrześcijanie.
ZOBACZ
Rozważania na 1 czerwca
Liturgia Godzin na 1 czerwca
Z życia Kościoła
Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy
O zniesienie tortur:
Módlmy się, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.
Błogosławieństwo z Jasnej Góry
Obchodzimy dzisiaj święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ono nie tylko jest dla kapłanów, ale również dla świeckich. Mają w sobie pogłębiać świadomość kapłaństwa powszechnego i stawać się świętymi. Błogo+sławię Cię na to powszechne wezwanie do świętości.