październik

11

poniedziałek

Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana XXIII, papieża

Biblia Pallottinum - NOWOŚĆ W SERWISIE

Pełny tekst ksiąg Starego i Nowego Testamentu Biblii Tysiąclecia Wydawnictwa Pallottinum.
Zachęcamy do codziennej owocnej lektury Pisma Świętego.

Czytaj

11 października, poniedziałek

Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana XXIII, papieża

Rok B, I
Kolor szat: zielony albo biały
Liturgia dnia

284. dzień roku

Ważne

Patron dnia

Wydarzyło się...

Kalendarz na rok 2026

Pomóż w rozwoju serwisu

Aby nasz serwis mógł się rozwijać i trwać potrzebujemy regularnego wsparcia finansowego. Nie publikujemy komercyjnych reklam, jedynym źródłem finansowania jest Państwa wsparcie.
Zostań naszym patronem i ofiaruj nam wsparcie finansowe.

Na funkcjonowanie serwisu do końca II kwartału: 144 000 zł

44%

Uzbieraliśmy: 63 370 zł

W NOWYM NUMERZE Niedziela. MAGAZYN

Kim tak naprawdę był św. Franciszek
Franciszek z Asyżu to święty, którego współczesność uwielbia, ale zarazem nieustannie „przerabia" na własną modłę. Robi z niego patrona ekologii, buntownika, mistyka, pacyfistę, człowieka łagodnego i „dobrego dla wszystkich”. Tymczasem prawdziwy Franciszek był kimś znacznie większym i trudniejszym w interpretacji.

Zobacz Zamów e-wydanie

W NOWYM NUMERZE NIEDZIELI

Gdy dom przestaje być bezpieczny
Gdy dorośli podejmują decyzję o rozstaniu, dzieci próbują zrozumieć własny ból i lęk o to, czy nadal są bezpieczne i kochane.

Zobacz Zamów e-wydanie

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy

Intencja ewangelizacyjna: Uczniowie misjonarze
Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

W NOWYM NUMERZE BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ

Kapliczka Żeromskiego?
Znajduje się w miejscu niezwykłym – w Świętej Katarzynie, mijamy ją w drodze na Łysicę. Co pisarz miał wspólnego z kapliczką?

Zobacz Zamów e-wydanie

Księgarnia Niedziela

Niech wasza mowa będzie: tak, tak, nie, nie
Czwarta część bestsellerowego wywiadu-rzeki. Ks. profesor Waldemar Chrostowski tym razem za rozmówcę obrał sobie Tomasza Rowińskiego. Po trzech tomach, Bóg, Biblia, Mesjasz, Kościół, Żydzi, Polska oraz Prawda, Chrystus, Judaizm, które okazały się wydawniczymi hitami, ks. Waldemar Chrostowski podsumowuje zmiany w Kościele i świecie, jakie nastąpiły od czasu publikacji pierwszego tomu serii.

Zobacz

Liturgia na Twojej stronie WWW

Masz własną stronę i chcesz umieścić na niej liturgię dnia? Skorzystaj z naszej propozycji. Oferujemy wstawki z tekstami liturgii, które w bardzo prosty sposób dostosujesz do szaty graficznej na swojej witrynie.

Zobacz

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję