1 grudnia 2022

Czwartek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Sekundus z Asti

PATRON: miast Asti i Ventimiglia. IMIĘ: pochodzi z łaciny i znaczy „drugi syn”. Żył w II wieku, pochodził z rodziny pogańskiej.

Poruszony heroizmem męczenników chrześcijańskich, odwiedzał ich w więzieniu w Asti. Doszedł do wiary dzięki Świętemu Kalogerowi z Brescii, zaś chrzest przyjął prawdopodobnie z rąk Świętych Faustyna i Jowity. Sam został uwięziony i stracony (być może w 119 roku), ponieważ pogrzebał biskupa męczennika Marcjana i nie chciał odstąpić od wiary. Jego kult i legendarne informacje na jego temat rozpowszechniły się około IX wieku.

Przedstawia się go w stroju żołnierza lub rycerza, czasami z modelem miasta Asti.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję