1 grudnia 2022

Czwartek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Longin

OPIEKUN: Jest przyzywany w leczeniu ran odniesionych od białej broni.

IMIĘ: z łaciny, ale pochodzenia greckiego, znaczy „wysoki, długi”.

Święty Longin jest utożsamiany z trzema różnymi postaciami: setnikiem, który pod krzyżem uznał w Jezusie Zbawiciela; żołnierzem, który przebił Mu bok włócznią; przywódcą straży postawionej przy grobie.

Tradycja (zarówno grecka, jak i łacińska) wspomina o jego całkowitym nawróceniu. Kiedy został uczniem apostołów, działał na rzecz rozpowszechnienia chrześcijaństwa i poniósł męczeńską śmierć w Kapadocji. Przedstawiany jako żołnierz rzymski, często z włócznią i pod krzyżem, może mieć w ręce gałązkę palmową.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję