12 sierpnia 2022

Piątek, XIX Tydzień zwykły
Rok C, II

Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy


Św. Jan Ogilvie

ATRYBUT: palma męczeństwa.

IMIĘ: pochodzenia hebrajskiego, znaczy „Bóg okazał miłosierdzie”, „dar Pana”. Jan Ogilvie urodził się w Szkocji w 1579 roku. Od wieku czternastu lat studiował w Belgii i w Niemczech. Tutaj nawrócił się na katolicyzm i wstąpił do nowicjatu jezuitów w Brunn na Morawach. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1610 roku.

Wrócił do Szkocji, gdzie katolicy byli prześladowani, i działał tam potajemnie od 1613 roku. W następnym roku został aresztowany, poddany torturom, a następnie skazany za obrazę majestatu w 1615 roku w Glasgow. Został kanonizowany w 1976 roku. Przedstawia się go w sutannie i czarnym płaszczu.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję