1 grudnia 2022

Czwartek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Franciszka

OPIEKUNKA: kierowców i wdów. Była przyzywana podczas dżumy oraz w prośbach o uwolnienie dusz czyśćcowych.

IMIĘ: pochodzenia germańskiego, początkowo znaczyło „otwarty, wolny”, z czasem nabrało znaczenia „francuski”.

Franciszka Rzymianka urodziła się w 1384 roku, była przykładną żoną i matką, życie poświęciła modlitwie i opiece nad ubogimi. Założyła Zgromadzenie Oblatek Maryi. Zmarła w Rzymie w 1440 roku, została kanonizowana w 1608 roku.

Przedstawia się ją w czarnym habicie z białym welonem benedyktynek, jako rozdającą chleb ubogim. Często towarzyszy jej Anioł Stróż.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję