1 grudnia 2022

Czwartek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Błogosławieni Franciszek i Hiacynta

IMIONA: Hiacynta – z greckiego, oznacza „podobną do kwiatu hiacynta”. Franciszek – z germańskiego – „otwarty”, „wolny”, „francuski”.

Urodzili się w portugalskiej wiosce Aljustrel: Franciszek 11 czerwca 1908 roku, Hiacynta 11 marca 1910 roku. W roku 1917 dzieci, wraz ze swoją kuzynką Łucją Santos, były uczestnikami objawień maryjnych w Fátimie. Matka Boża prosiła, by dzieci odmawiały różaniec i zachęcały innych do tego, jako zadośćuczynienie za grzechy i w intencji nawrócenia grzeszników.

Wkrótce po objawieniach Franciszek i Hiacynta zachorowali, a następnie zmarli (jak im to zapowiedziała Matka Boża) – Franciszek 4 kwietnia 1919 r., Hiacynta 20 lutego 1920 r. 13 maja 2000 roku Jan Paweł II beatyfikował Hiacyntę i Franciszka.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję