7 grudnia 2022

Środa, II Tydzień Adwentu
Rok A, I

Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła


Św. Konrad Pustelnik

PATRON: myśliwych. Jego wstawiennictwa przyzywają chorzy na przepuklinę.

IMIĘ: ze staroniemieckiego, znaczy „odważny doradca”.

Urodził się w szlacheckiej rodzinie w Piacenzy (1290). Zmienił życie na skutek wyrzutów sumienia po tym, jak w jego miejsce został skazany niewinny człowiek z powodu wywołania wielkiego pożaru w celu wypłoszenia zwierzyny podczas polowania.

Wyznał winę i zapłacił za szkody, potem sprzedał pozostałe swoje dobra i rozdał pieniądze ubogim. Postanowił żyć jako pustelnik według Reguły trzeciego zakonu franciszkańskiego. Dotarł na Sycylię, gdzie ciesząc się opinią świętego zmarł około około 1351 roku. Przedstawia się go jako starca w habicie. Jego atrybutami są: krzyż, dyscyplina, czaszka i księga.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję