30 września 2022

Piątek, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II

Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła


Św. Andrzej Corsini (biskup)

PATRON: orędownik pokoju.
IMIĘ: pochodzi z greki i oznacza „dzielność, odwagę”.

Andrzej urodził się w 1301 roku we Florencji, w szlachetnej rodzinie Corsinich. Wstąpił do zakonu karmelitów i w 1348 roku, kiedy nastała dżuma, został jego przełożonym prowincjalnym. Nie oszczędzał się w pracy duszpasterskiej, nawołując w imię Matki Bożej do pokoju i zgody między obywatelami.

W 1349 roku został wezwany, by zastąpić zmarłego na dżumę biskupa Fiesole. Następnie papież Urban V wysłał go, aby przepowiadał w Bolonii. Zmarł w roku 1373, został kanonizowany w 1629 roku. Jest przedstawiany w szatach biskupich lub w habicie karmelitańskim.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję