30 września 2022

Piątek, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II

Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła


Święci Tymoteusz i Tytus

OPIEKUN: Święty Tymoteusz przyzywany jest w chorobach żołądka.

IMIONA: Tymoteusz pochodzi z greckiego i znaczy „ten, który czci Boga”; Tytus, pochodzi z łaciny, znaczy prawdopodobnie „obrońca”.

Uczniowie Świętego Pawła, żyli w I wieku. Tymoteusz miał ojca poganina i matkę żydówkę, później nawróconą i ochrzczoną razem z nim. Spotkał Apostoła Pawła w czasie jego drugiej podroży i został przez niego wysłany jako biskup do Efezu. Tytus był greckim poganinem, prawdopodobnie nawróconym przez Pawła, którego był mężnym współpracownikiem, zwłaszcza w kwestii Koryntian i Soboru Jerozolimskiego. Był biskupem Gortyny na Krecie.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję