26 września 2022

Poniedziałek, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II

Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana albo wspomnienie świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy


Św. Bernard z Corleone

OPIEKUN: rodzących.
IMIĘ: pochodzi z niemieckiego i znaczy „odważny jak niedźwiedź”.

Urodził się w Corleone w 1605 roku jako Filip, w domu zwanym „domem świętych”. Zamiłowanie do broni sprawiło, że sprowokowany odciął mieczem ramię przeciwnika.

Aby uciec przed sprawiedliwością i odkupić swoją winę, poprosił o gościnę w klasztorze kapucynów, gdzie został przyjęty. Jako zakonnik przyjął imię Bernard, zmienił życie, stosując się do nauk Chrystusa i oddając się pokucie oraz uczynkom miłosierdzia. Zmarł w 1667 roku, został kanonizowany w roku 2001.

Jest przedstawiany w habicie, w postawie pokutnej.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję