25 września 2022

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II

Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła


Nie zapomnij!

Weź udział we Mszy św.

Objawienie Pańskie

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest określana także terminem pochodzenia wschodniego: „Epifania”. W interpretacji ojców Kościoła święto Objawienia wspomina powołanie wszystkich ludów do zbawienia, również pogan, których przedstawicielami są mędrcy przybyli ze Wschodu.

Tradycja ludowa widziała w trzech postaciach mędrców oddających cześć Dziecięciu symbol różnych ras i nacji, uważając ich za potomków Sema, Chama i Jafeta, synów Noego, a także egzemplifikację trzech etapów życia ludzkiego.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję