1 grudnia 2022

Czwartek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Święci Młodziankowie

OPIEKUNOWIE: dzieci porzuconych przez rodziców.

Dzieci z Betlejem, zabite przez Heroda Wielkiego. Zostały ogłoszone męczennikami, ponieważ poniosły śmierć dla Jezusa Chrystusa. Ewangelia Mateusza (2,16) opowiada, że Herod, dowiedziawszy się od mędrców, że narodził się król żydowski, i obawiając się utraty władzy, zarządził zabicie wszystkich dzieci w Betlejem poniżej drugiego roku życia, aby być pewnym, że wyeliminuje swojego „konkurenta”.

Kult Młodzianków rozpowszechnił się na Zachodzie od IV wieku. Są przedstawiani jako małe dzieci z palmami męczeństwa, zabijane z okrucieństwem.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję