28 czerwca 2022

Wtorek, XIII Tydzień zwykły
Rok C, II

Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika


Św. Jan Ewangelista Apostoł

OPIEKUN: księgarzy, pisarzy, teologów, artystów, templariuszy, sprzedawców artykułów papierniczych oraz drukarzy. Jest przyzywany przeciwko fałszywym przyjaźniom.

IMIĘ: pochodzi z hebrajskiego, znaczy „Bóg okazał miłosierdzie”, „dar Pana”.

Syn Zebedeusza, był jednym z pierwszych i być może najmłodszym z uczniów Jezusa. Jako jedyny nie opuścił Mistrza w momencie ukrzyżowania, pozostając wiernie pod krzyżem. Jemu Jezus przed śmiercią powierzył Matkę, prosząc go, aby się Nią opiekował. Pod koniec swego życia napisał Ewangelię, opowiadając o wydarzeniach, których był świadkiem. Jest także autorem Apokalipsy, w której zapisane zostały wizje, jakie otrzymał na wyspie Patmos. Przedstawiany jako młodzieniec z orłem i księgą, czasem z kielichem, z którego wychodzi wąż.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję