26 września 2022

Poniedziałek, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II

Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana albo wspomnienie świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy


Bł. Marek Marconi

Marek urodził się w Mantui lub w Borgoforto w 1480 r, idąc za przykładem dwóch pustelników hieronimitów, mając 16 lat, wstąpił do klasztoru pod wezwaniem św. Mateusza w Migliarino. Przyjął święcenia kapłańskie. W klasztorze przeżył 15 lat. Miał dar prorokowania. Prowadził życie pobożne i umartwione. Zmarł 24 lutego 1510 r. w Mantui mając 30 lat. Jego grób wkrótce stał się celem wielu pielgrzymek. Papież Pius X zatwierdził jego kult w 1906 r.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję