1 grudnia 2022

Czwartek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Maria od Krzyża Di Rosa

IMIĘ: pochodzi z egipskiego lub hebrajskiego, w pierwszym przypadku oznacza „umiłowaną przez Boga”, w drugim – „panią”.

Córka przedsiębiorcy z Brescii, Paola Francesca urodziła się w 1813 roku. Osierocona przez matkę, w wieku jedenastu lat złożyła ślub czystości. Odrzucała następnie wszelkie propozycje małżeństwa, które przedstawiał jej ojciec, ale zgodziła się kierować jego przedsiębiorstwem.

Jednocześnie z coraz większym oddaniem zajmowała się formacją dziewcząt, opieką nad chorymi i ubogimi, tworząc z czasem zgromadzenie zakonne, które zostało zatwierdzone w 1851 roku pod nazwą Służebnice Miłosierdzia. Jako zakonnica przyjęła imię Marii od Krzyża i działała jeszcze przez kilka lat, aż do swej śmierci w 1855 roku. Została kanonizowana w 1954 roku.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję