3 grudnia 2022

Sobota, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera


Św. Sylwester z Guzzolini

IMIĘ: pochodzi z łaciny i znaczy „mieszkaniec lasu”.

Urodził się w Osimo w 1177 roku w rodzinie Guzzolinich. Rozpoczął studia prawnicze w Bolonii, lecz zmienił je na teologiczne na uniwersytecie w Padwie. Ten wybór nie spotkał się z przychylnością ze strony rodziców, którzy wezwali go z powrotem do rodzinnego miasta. Sylwester otrzymał jednak święcenia kapłańskie (1217) i został kanonikiem w katedrze. W 1227 roku postanowił żyć w samotności w Gola della Rossa nieopodal Frasassi.

W 1228 roku przyjął wizytę dwóch legatów papieskich, brata Ryszarda i brata Bonapartego, a następnie dołączyli do niego liczni uczniowie. W 1231 roku założył klasztor w Montefano, a w 1248 roku uzyskał dla swej działalności papieskie zatwierdzenie. Ufundował ponadto wiele innych klasztorów. Zmarł w 1267 roku. Jest przedstawiany w stroju opata.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję