3 grudnia 2022

Sobota, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera


Św. Liwin

OPIEKUN: Przyzywany w przypadku ischias. IMIĘ: pochodzenie i znaczenie nieznane. Liwin lub Lebuin, jak go wspomina najnowsze Martyrologium rzymskie.

Był biskupem w Szkocji, poniósł męczeństwo w Houtem w Belgii w VII wieku. Informacje o nim są skąpe i pomieszane z losami innego Liwina, patrona Deventer, zmarłego w 775 roku. Jego kult rozpowszechnił się od XI wieku dzięki mnichom Świętego Bawona z Gandawy, którzy posiadali jego relikwie.

Przedstawia się go w szatach biskupich, podczas męczeństwa, w momencie wyrywania mu języka.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję