29 listopada 2022

Wtorek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Leon Wielki

OPIEKUN: muzyki sakralnej, muzyków i śpiewaków.

IMIĘ: pochodzenia łacińskiego, oznacza „lwa”.

Leon I został wybrany papieżem w 440 roku. Zabierał głos w kwestiach teologicznych i politycznych, wykazując się umiejętnością zdecydowanego działania. W dziedzinie teologicznej najbardziej zaznaczył się potwierdzeniem w czasie Soboru Chalcedońskiego w 451 roku nauki o Wcieleniu Chrystusa.

Tradycyjnie przypisuje się mu legendarne powstrzymanie Attyli, który ciągnął na Rzym po splądrowaniu Mediolanu w 452 roku. Zmarł w 461 roku. W 1754 został ogłoszony doktorem Kościoła. Jest przedstawiany w szatach papieskich z tiarą.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję