29 listopada 2022

Wtorek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Elżbieta i Zachariasz

OPIEKUNOWIE: Elżbieta – kobiet bezpłodnych i rodzących. Zachariasz jest przyzywany przeciwko niemocie.

PATRON: Zachariasz jest patronem Wenecji. IMIONA: Elżbieta pochodzi z hebrajskiego i znaczy „Bóg przysiągł” lub „Bóg jest doskonałością”; Zachariasz, z aramejskiego, znaczy „pamięć Boga”.

Elżbieta była kuzynką Maryi Panny. Poczęła syna w starszym już wieku i w szóstym miesiącu ciąży przyjęła wizytę młodej kuzynki. Podczas spotkania mały Jan poruszył się z radości w jej łonie. Zachariasz pozostawał niemy, ponieważ nie uwierzył zapowiedzi przedstawionej przez archanioła. Odzyskał mowę dopiero po nadaniu imienia dziecku. Oboje święci są przedstawiani w podeszłym wieku w towarzystwie małego Jana.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję