29 listopada 2022

Wtorek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Hubert

OPIEKUN: myśliwych, psów myśliwskich, strażników leśnych, wytwórców skór i rzeźników. Przyzywa się go przeciw wybuchom złości i ukąszeniom gadów.

IMIĘ: pochodzi z niemieckiego i znaczy „błyskotliwy umysł”.

Pochodził ze szlacheckiej rodziny, został mianowany biskupem Tongres-Maestricht w 705 roku, a następnie był pierwszym biskupem Liege. Z pasją oddawał się ewangelizacji belgijskiego dystryktu Ardeny. Zmarł w 727 roku. Wedle legendy jego nawrócenie miało nastąpić podczas polowania, w następstwie spotkania z jeleniem, który miał krzyż między rogami.

Święty Hubert jest przedstawiany jako biskup, często w towarzystwie jelenia.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję