29 listopada 2022

Wtorek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Narcyz z Jerozolimy

IMIĘ: pochodzi z greckiego i znaczy „smak”. Narcyz był trzydziestym biskupem Jerozolimy, mianowanym z racji jego cnot, kiedy był już w podeszłym wieku stu lat.

Rządził Kościołem w III wieku, stanowczo i mężnie, przewodniczył m.in. synodowi w trakcie którego ustalono, że obchody paschalne przypadają zawsze w niedzielę. Ustanowił funkcję koadiutora dla biskupa, powierzając ten urząd Świętemu Aleksandrowi. Zmarł w wieku stu szesnastu lat. Jest przedstawiany w szatach biskupich.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję