29 listopada 2022

Wtorek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Eweryst

IMIĘ: pochodzenia greckiego, znaczy „ten, który jest miły”.

Zasiadał na stolicy Piotrowej od 97 do 105 roku, po papieżu Klemensie. Informacje o nim są bardzo skąpe. Według tradycji, urodził się w Betlejem albo w Antiochii w rodzinie żydowskiej. W czasach jego pontyfikatu Cesarstwem rządzili Nerwa i Trajan.

Klimat pokoju, jakim cieszyli się chrześcijanie, pozwolił mu poświęcić się organizacji Kościoła rzymskiego. Przypisuje się mu podział Rzymu na dwadzieścia pięć parafii oraz wyznaczenie siedmiu diakonów, którzy od tej pory mieli podążać za papieżem, aby spisywać jego homilie. Według legendy, miał ponieść śmierć męczeńską za Trajana.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję