29 listopada 2022

Wtorek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Urszula

OPIEKUNKA: dziewcząt i uczennic. Jest przyzywana w modlitwach o szczęśliwe małżeństwo, dobrą śmierć i przeciw oparzeniom.

IMIĘ: pochodzi z łaciny i znaczy „silna”. Choć została poświęcona Bogu, zgodziła się na małżeństwo z księciem pogańskim, ale pod warunkiem, że go nawróci. Legenda aurea głosi, że została zabita przez Hunów w Kolonii wraz z jedenastoma tysiącami dziewic, które jej towarzyszyły, kiedy wracała z pielgrzymki do Rzymu.

Przedstawiana w szatach królewskich, z palmą, strzałą, która ją zabiła, chorągwią lub łodzią jako atrybutami. Często przedstawia się ją w obszernym płaszczu, pod który bierze w opiekę swoje towarzyszki.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję