29 listopada 2022

Wtorek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Eustachy

OPIEKUN: strażników leśnych, myśliwych i trudnych spraw. Przyzywa się go przeciw pożarom.

IMIĘ: pochodzi z greckiego i znaczy „ten, który rodzi liczne i dobre kłosy”.

Żołnierz rzymski z III wieku imieniem Placyd. Według legendy, podczas polowania natrafił na jelonka, który miał między rogami krzyż i który mu powiedział: „Jestem Jezus, którego czcisz, nie wiedząc o tym”.

Po tym zdarzeniu nawrócił się i postanowił przyjąć chrzest wraz ze swoją rodziną, obierając imię Eustachy. Przeszedł rożnego rodzaju próby, aż do okrutnego męczeństwa w środku rozżarzonego posągu byka z brązu. Jest przedstawiany w stroju rycerza z jelonkiem.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję