12 sierpnia 2022

Piątek, XIX Tydzień zwykły
Rok C, II

Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy


Św. Józef z Kupertynu

OPIEKUN: aeronautyki, astronautów, przystępujących do egzaminów i studentów.

IMIĘ: pochodzenia hebrajskiego, znaczy „oby Bóg dodał”, w domyśle: „kolejnych synów”. Urodził się w miejscowości Copertino w Apulii w 1603 roku. Wstąpił do franciszkanów konwentualnych i w 1629 roku otrzymał święcenia kapłańskie.

Proces, jakiemu został poddany przez Święte Oficjum w 1634 roku z powodu ekstaz i lewitacji których doznawał, oczyścił go z wszelkich zarzutów. Zmarł w Osimo w regionie Marche w 1663 roku.

Jest przedstawiany w habicie franciszkanów konwentualnych, jako unoszący się w powietrzu.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję