10 grudnia 2022

Sobota, II Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni albo wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej


Bł. Aniela Salawa

PATRONKA: tercjarzy franciszkańskich, służących, studentów, nieuleczalnie chorych oraz chorych na stwardnienie rozsiane.

IMIĘ: pochodzenia greckiego, oznacza „posłańca”. Przyszła na świat 9 września 1881 roku w podkrakowskiej wsi Siepraw. Została wychowana w duchu głęboko religijnym.

W 18. roku życia złożyła śluby czystości. Przez całe swoje dorosłe życie była w Krakowie służącą.

Oddawała się gorliwej modlitwie, regularnie przystępowała do spowiedzi i Komunii św. Heroicznie znosiła ciężką pracę, choroby i cierpienia – ofiarowała je Ukrzyżowanemu, którego często adorowała w Kaplicy Męki Pańskiej ojców franciszkanów w Krakowie (gdzie obecnie spoczywają jej prochy). Zmarła 12 marca 1922 roku.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję