29 listopada 2022

Wtorek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Elpidiusz

IMIĘ: pochodzi z greckiego i znaczy „nadzieja”. Żył w IV wieku, prawdopodobnie w rejonie Piceno. Mógł być eremitą z Jerycha albo pochodzić z Kapadocji, a następnie dotrzeć do Włoch. Według innych źródeł, należy go utożsamiać z uczniem Świętego Bazylego.

Biografie średniowieczne nie są wiarygodne, ale tak szeroko rozpowszechniony kult potwierdza istnienie świętego. Ikonografia przedstawia Elpidiusza w stroju żołnierza lub w szatach opata.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję