30 września 2022

Piątek, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II

Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła


Bł. Alfred Ildefons Schuster

IMIONA: Alfred, pochodzenia saskiego, znaczy „rada elfów”; Ildefons pochodzi ze staroniemieckiego i znaczy „gotowy do boju”.

Urodził się w Rzymie w 1880 roku. W roku 1904 otrzymał święcenia kapłańskie, a w 1918 został opatem zwyczajnym w Bazylice Świętego Pawła za Murami. Od 1929 roku był arcybiskupem Mediolanu. Prowadził wytrwałą i niestrudzoną pracę duszpasterską na wzór swego wielkiego poprzednika, Świętego Karola Boromeusza. Najbardziej leżała mu na sercu obrona czystości wiary i zbawienie dusz.

Starał się to osiągnąć przez wizytacje duszpasterskie, listy, zachęty i formację kleru. Zmarł w 1954 roku w seminarium w Venegono, którego budowę zapoczątkował. Został beatyfikowany w 1996 roku.

Jest przedstawiany w szatach biskupich.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję