25 września 2022

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II

Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła


Nie zapomnij!

Weź udział we Mszy św.

Św. Monika

OPIEKUNKA: matek i wdów. Jest przyzywana przy porodach.

ATRYBUTY: księga Reguły zakonnej i krucyfiks. IMIĘ: być może pochodzenia łacińskiego, o niepewnym znaczeniu „mama, małżonka”. Monika urodziła się około 332 roku, była przykładną matką chrześcijańską. Cierpiała z powodu rozwiązłego i gwałtownego męża, którego swoją modlitwą i cierpliwością zdołała jednak doprowadzić do chrztu.

Troskliwie opiekowała się synem Augustynem, który także przyjął chrzest, a następnie stał się wielkim świętym. Zmarła w Ostii w 387 roku. Jej kult rozpowszechnił się od X wieku. Jest przedstawiana w czarnym habicie mniszek augustiańskich.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję