7 grudnia 2022

Środa, II Tydzień Adwentu
Rok A, I

Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła


Św. Róża z Limy

OPIEKUNKA: ogrodników i sióstr dominikanek. Jest przyzywana przeciwko gorączce, puchlinie wodnej i bólom brzucha.

PATRONKA: Ameryki Łacińskiej, Peru i Filipin. ATRYBUTY: róże i Dziecię Jezus.

IMIĘ: pochodzi z łaciny, oznacza kwiat róży. Isabella Flores de Oliva, później nazywana Różą, urodziła się w Limie w 1586 roku, z rodziców pochodzenia hiszpańskiego. Wstąpiła do trzeciego zakonu dominikańskiego, a ponieważ w Peru nie było klasztorów, żyła ślubami w szałasie w ogrodzie własnego domu, w stanie nędzy i umartwienia, doświadczając ekstaz. Zmarła w 1617 roku.

Została kanonizowana w 1671 roku jako pierwsza święta Ameryki. Jest przedstawiana jako młoda kobieta w habicie dominikańskim.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję