26 września 2022

Poniedziałek, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II

Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana albo wspomnienie świętych męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy


Św. Lidia z Tiatyry

OPIEKUNKA: farbiarzy, chorych na raka, teologów. IMIĘ: z greckiego, znaczy „mieszkanka Lidii”. Lidia, znana dzięki Dziejom Apostolskim, pochodziła z Tiatyry, ale mieszkała w Filippi i handlowała purpurą.

Już wcześniej należąc do „bojących się Boga”, słuchała przepowiadania Świętego Pawła, który razem z Łukaszem, Tymoteuszem i Sylasem był z misją w jej mieście. Wraz ze swoimi domownikami poprosiła o chrzest.

Następnie gościła Pawła w swoim domu, gdzie powstała pierwsza wspólnota chrześcijańska w Macedonii.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję