29 listopada 2022

Wtorek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Daniel

PATRON: górników. IMIĘ: pochodzi z hebrajskiego i znaczy „Bóg jest moim sędzią”.

Pochodził z możnego rodu, urodził się w pokoleniu Judy. W bardzo młodym wieku został wywieziony do Babilonii, w 605 roku przed Chr., podczas pierwszego zniszczenia Jerozolimy. Wraz z innymi młodymi arystokratami był paziem na dworze Nabuchodonozora. Wychowany w kulturze babilońskiej, wyróżniał się zdolnością interpretowania snów, dzięki której doszedł do wysokich stanowisk. Pozostał zawsze wierny religii żydowskiej, przez co miał wielu nieprzyjaciół i narażał się nawet na śmierć.

Jest przedstawiany jako młody prorok ze zwojem lub księgą, czasami otoczony lwami albo jako broniący podstępnie oskarżonej Zuzanny.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję