29 listopada 2022

Wtorek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Św. Matern z Mediolanu

OPIEKUN: winorośli. Wzywany w obronie przed gorączką i chorobami zakaźnymi. IMIĘ: pochodzi z łaciny i znaczy „oddany matce”.

Matern był siódmym biskupem Mediolanu, po Miroklesie, w IV wieku. Rządził Kościołem mediolańskim przez około dwanaście lat. Święty Karol Boromeusz odnalazł jego relikwie w 1571 roku.

Jest przedstawiany z atrybutami biskupa. Jego najstarszy obraz, w kaplicy San Vittore in Ciel d’Oro w Mediolanie, przedstawia go w dalmatyce.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję