29 listopada 2022

Wtorek, I Tydzień Adwentu
Rok A, I

Dzień Powszedni


Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel

Święto ustanowione w XIII wieku po zatwierdzeniu nowej Reguły zakonu karmelitów. Chciano w ten sposób upamiętnić Matkę Bożą z Góry Karmel i świętować uznanie Reguły, wspominając starożytne korzenie duchowości karmelitańskiej.

Na Górze Karmel bowiem Eliasz miał widzenie obłoku, który przynosząc deszcz, zakończył okres suszy. Według egzegetów, scena ta stanowiła zapowiedź zaistnienia w historii świata Maryi. Na tejże górze w XII wieku liczni pustelnicy zgromadzili się, aby wielbić Boga pod patronatem Dziewicy Maryi.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję