30 września 2022

Piątek, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II

Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła


Św. Piotr i Paweł

PATRONI: Piotr: sprzedawców ryb, rybaków, szewców, wytwórców kluczy, żniwiarzy, zegarmistrzów i portierów. Paweł: teologów i prasy katolickiej.

IMIONA: Piotr – pochodzenia łacińskiego, znaczy „skała, opoka”. Paweł – pochodzenia łacińskiego, znaczy „niskiego wzrostu”. Szymon, zwany Piotrem, głosząc Ewangelię dotarł do Rzymu, gdzie poniósł śmierć za czasów Nerona, między 64 a 67 rokiem. Według tradycji został ukrzyżowany głową w dół.

Paweł, początkowo brał udział w prześladowaniach chrześcijan, ale po nawróceniu, zaczął głosić Ewangelię, zakładał liczne wspólnoty. Aresztowany, mieszkał w Rzymie przez trzy lata. Tam też został stracony za czasów Nerona, około 65 roku.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję